SPECJALISTYCZNY OŚRODEK DIAGNOZY I REHABILITACJI DZIECI I MŁODZIEŻY Z WADĄ SŁUCHU

BADANIA W ZAKRESIE ZABURZEŃ PRZETWARZANIA SŁUCHOWEGO

W związku z zaistniałą sytuacją związaną z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 wprowadzamy możliwość korzystania ze świadczeń w zakresie diagnostyki Zaburzeń Przetwarzania Słuchowego z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych.

Zasady świadczenia usług APD on-line

Jesteś osobą bezpośrednio zaangażowaną w proces wychowania, terapii i edukacji dzieci i młodzieży z zaburzeniami słuchu i przetwarzania słuchowego? Chcesz poszerzyć swoją wiedzę, podnieść kwalifikacje i rozwinąć umiejętności w pracy z osobami z niepełnosprawnością słuchową?
Mieszkasz w województwie dolnośląskim, wielkopolskim, mazowieckim, łódzkim, kujawsko-pomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim lub małopolskim?

Masz gorączkę, duszności, kaszel? Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590! Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię co zrobić, by otrzymać pomoc.

Lekarze oraz specjaliści, obok POZ, mogą udzielać teleporad.

Z wizyt na odległość będą korzystać pacjenci Poradni Logopedycznej i Poradni Otolaryngologicznej już pozostający pod stałą opieką i wymagający okresowej kontroli. Dzięki telewizycie ograniczamy ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa, zapewniając większe bezpieczeństwo pacjentom i personelowi medycznemu.

Prosimy Państwa o kontakt telefoniczny w miejsce wizyty osobistej.

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w miejscu, gdzie występuje

KORONAWIRUS

i zaobserwowałeś u siebie objawy takie jak

GORĄCZKA, KASZEL, DUSZNOŚCI I PROBLEMY Z ODDYCHANIEM to

bezzwłocznie powiadom telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną

Każde nowo narodzone dziecko w drugim, trzecim dniu życia przechodzi badanie słuchu i otrzymuje certyfikat badania, a mama razem z maleństwem wraca ze szpitala do domu z wklejonym w Książeczce Dziecka certyfikatem Programu Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków (w skrócie PPBSuN).

Niebieski certyfikat oznacza, że wynik badania był prawidłowy i nie występują żadne czynniki ryzyka uszkodzenia słuchu u noworodka; Żółty Certyfikat zaś jest wskazówką do dalszej diagnostyki i ewentualnego leczenia oraz rehabilitacji dziecka w tym zakresie.

Dlatego w ramach programu „SŁUCH NOWORODKA”

Zapraszamy na bezpłatne i bez kolejki przesiewowe badania słuchu.

Jeśli Wasze dziecko jest chore, ma objawy przeziębienia (kaszel, katar, podwyższona temperatura, duszności)

Nie przyprowadzajcie go na zajęcia.

Dzieci z powyższymi objawami będą odsyłane do domu.

W naszym ośrodku pojawił się dzięki ofiarności ludzi wrażliwych na potrzeby innych nowy sprzęt do badań słuchu. Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazała nam najnowszej generacji audiometr, Otoread do badań przesiewowych - otoemisji akustycznej, tympanometr TITANUM 3D oraz ABR – EP 25 również z badaniem kostnym.
Zapraszamy wobec tego wszystkie dzieci do 1-go roku życia na bezpłatne badania słuchu bez skierowania i bez kolejki.
Rejestracja pod numerem telefonu 71/355-67-19 lub 789-284-455

Uprzejmie informujemy uczestników warsztatów terapeutycznych w Stroniu Śląskim, które miały się odbyć w dniach od 19 do 25 kwietnia b.r., że ze względu na zagrożenie koronawirusem termin turnusu zostaje zmieniony na 27 września do 3 października 2020r.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

14 marca 2020r. w ramach cyklu szkoleń „Zrozumieć dziecko z wadą słuchu” cały poranny panel (dla nauczycieli i specjalistów – pedagogów, psychologów, logopedów, fizjoterapeutów i protetyków słuchu) poświęcony będzie tematyce zaburzeń przetwarzania słuchowego.

Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych specjalistów: mgr Karolinę Zienkiewicz, mgr Annę Kaliszuk i mgr Łucję Olechnowicz. Więcej na ten temat w zakładce szkolenia.

Zapraszamy

Do kogo skierowane są porady

Nasza poradnia świadczy usługi zarówno dla osób dorosłych i dzieci od najmłodszego wieku. Najczęściej naszymi pacjentami są osoby z nadwagą i otyłością, również dzieci. Pomagamy kobietom w ciąży i matkom karmiącym przejść przez trudny dla nich okres zarówno pod kątem żywieniowym jak również emocjonalnym.

Do końca roku wszystkie wizyty i plany żywieniowe -15%

INDYWIDUALNA STYMULACJA SŁUCHU DR K. JOHANSENA IAS przeznaczona jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych z trudnościami w słuchaniu, mówieniu i pisaniu.

INDYWIDUALNA STYMULACJA SŁUCHU DR K. JOHANSENA IAS pomaga pacjentom w różnym wieku. Jest dostępna niemal dla wszystkich, również tych, korzystających z aparatów i implantów słuchowych. Przynosi poprawę w zakresie przetwarzania słuchowego, wpływa na lepszą komunikację i artykulację, wzrost uwagi i pamięci słuchowej, sprawniejsze czytanie i pisanie, wyższą samoocenę oraz efektywną naukę języków obcych.

„Zrozumieć dziecko z wadą słuchu” to cykliczne szkolenie dla osób mających kontakt zarówno zawodowy jak i prywatny z osobami z wadami słuchu lub z zaburzeniami przetwarzania słuchowego. Zapraszamy tym razem 15 lutego do Rawicza.

Zapisz się na Newsletter


Imię i Nazwisko
E-mail:
Wpisz kod:

Polski Związek Głuchych Dolnośląskie Centrum Medyczne Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

ul. Braniborska 2/10
53-680 Wrocław
NIP: 897 181 46 95
REGON: 362751540-00012
KRS: 0000579656
BZ WBK: 06 1090 2398 0000 0001 3311 6842
Tel.: Centrala 71/ 355 67 19
       Gabinet Protetyki Słuchu: 514 063 341
       Rejestracja: 789 284 455  
e-mail: osrodek@osrodek-pzg.pl

Informacja o RODO

Osrodek-Pzg.pl wykonanie InteliIT.pl